رفتن به نوشته‌ها

آشنایی با انواع سیمان یکی مصالح ساختمانی پر فروش

آشنایی با انواع سیمان یکی مصالح ساختمانی پر فروش

شهر بتن ارائه دهنده ی با کیفیت ترین مصالح ساختمانی

تا بحال فکر کرده اید که سیمان چه نقش اساسی در زندگی انسان دارد؟ اثرات خانه های کاهگلی شاید در دوردست ها باقی مانده باشد و در مناطق شهری تمامی خانه ها با سیمان ساخته می شوند. مصالح ساختمانی نیز اغلب ساخته سیمان هستند و هریک از آنها در بخش های متفاوتی از ساختمان سازی و شهرسازی مورد استفاده قرار می گیرند. اما آیا تمامی مصالح سیمانی برای ساخت و ساز مناسب اند؟ طبیعتا میزان درصد مواد اولیه استفاده شده برای تمامی مصالح سیمانی بر روی مقاومت و دوام محصول نیز تاثیر خواهد گذاشت و حتما باید کلیه استاندارد ها در ساخت مصالح رعایت شوند. متاسفانه برخی از مراکز تولید مصالح ساختمانی این مهم را رعایت نکرده و محصولاتی با کیفیت پایین به مشتریان ارائه می کنند. به همین دلایل باید در انتخاب مرکز خرید نیز نهایت دقت را داشته باشید. قیمت امروز سیمان از دیگر موارد حائز اهمیت است و ممکن است مراکز مختلف قیمت های متفاوتی برای محصولات خود ارائه کنند و می توانید با کنار هم گذاشتن کیفیت و قیمت، بهترین مرکز را برای خرید انتخاب کنید. شهر بتن یکی از مراکز معتبر فروش مصالح ساختمانی  می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری را در خصوص قیمت سیمان و قطعات بتنی و بلوک سبک ارائه نموده ایم.

صنعت ساخت و ساز و رابطه آن با سیمان

ساخت و ساز از گذشته تا کنون از جمله مهمترین نیازهای مردم است و تغییرات متعددی را در طول سالهای مختلف بر خود دیده و روز به روز نیز پله های ترقی را رد می کند. خانه های کاه گلی در سالهای گذشته بسیار بودند و در اغلب نقاط جهان شاهد وجود این خانه ها بوده ایم. سیمان از جمله مصالح ساختمانی پرکاربرد در ساختمان سازی است که استفاده از آن به دوران بسیار قدیم برمی گردد. در ابتدا سیمان با آهک و رس ساخته می شد اما امروزه سیمان طی پروسه ای متفاوت تولید می شود. معادن مختلفی برای سیمان در هر یک از کشورهای جهان وجود دارد که معادن فعال در ایران نیز کم نیستند. امروزه سیمان به یکی از مهمترین مصالح ساختمانی بدل شده که با استفاده از آن مصالح ساختمانی پیش ساخته متنوعی نیز تولید می شود. توجه داشته باشید که سیمان در انواع مختلف به بازار عرضه شده که هر یک از انواع آن، ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته و کاربردهای متنوعی نیز دارند.

انواع سیمان

سیمان از جنبه های متعددی به انواع مختلف دسته بندی می شود. یکی از اصلی ترین دلایل تفکیک سیمان ها را می توان خواص شیمیایی آن دانست. برخی از سیمان ها در برابر شرایط شیمیایی خاص مقاوم هستند و برخی دیگر ویژگی های متفاوتی نسبت به محل استفاده دارند که به تناسب آن ها قیمت سیمان متفاوت خواهد بود. خشک شدن سیمان از دیگر دلایل تفکیک آن است به گونه ای که برخی از سیمان ها برای خشک شدن نیاز به زمان زیادی دارند اما برخی در عرض چند دقیقه کاملا خشک خواهند شد. همین تنوع در سیمان است که آن را به محبوب ترین مصالح ساختمانی تبدیل کرده است. کیفیت سیمان از دیگر دلایل تفکیک آن به شمار می رود چرا که طبیعتا هریک از انواع سیمان با توجه به درجه بندی تولیدی و معدن استخراجی، کیفیت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. سیمان ها در حالت کلی نیز به دو نوع سیاه و سفید دسته بندی می شوند. سیمان های سیاه به خودی خود در ۵ تیپ مختلف روانه بازار شده اند که هر یک از این تیپ ها خواص متفاوتی دارند.

قیمت سیمان

یکی از مهمترین عواملی که سبب محبوبیت سیمان شده را می توان قیمت مناسب آن دانست. در حالت کلی قیمت سیمان مناسب بوده و امکان خرید و استفاده از آن برای همگان وجود دارد. عوامل متعددی بر میزان قیمت سیمان امروز تاثیر خواهند گذاشت و یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار را می توان انواع سیمان دانست. طبیعتا هریک از انواع سیمان با توجه به خواصی که دارند قیمت متفاوتی خواهند داشت. قیمت سیمان بستگی به کیفیت آن داشته و هرچه سیمان باکیفیت تری را برای خرید انتخاب کرده باشید باید هزینه بیشتری برای خرید پرداخت کنید. سیمان از معادن مختلف استخراج شده و در نتیجه برند های مختلفی نیز دارد. همین امر باعث تمایز قیمت در آن شده است. برای مثال: سیمان تیپ ۱ یا همان پرتلند به دلیل کیفیت بالایی که دارد از سیمان درجه ۲ قیمت گران تری خواهد داشت اما سیمان درجه ۲ نیز کاربردهای مختص خود را خواهد داشت. 

قیمت سیمان رنگی

سیمان رنگی همانطور که از نام آن پیداست دارای رنگ‌های مختلفی است. دلیل این رنگ های مختلف سیمان استفاده از آن در بخش های مختلفی است که رنگ در آن حائز اهمیت باشد. سیمان رنگی از ترکیب رنگ و سیمان پرتلند به دست می آید که البته میزان پودر رنگ نباید بیش از ۱۰ درصد باشد که لطمه ای به خاصیت سیمان وارد نشود. قیمت سیمان ممکن است در مراکز مختلف نیز متفاوت باشد چرا که مراکز متعددی اقدام به فروش مصالح ساختمانی کرده اند و با مقایسه قیمت آنها می توانید بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید. تا سالیان اخیر برای اطلاع از قیمت سیمان یا قیمت حباب هواساز باید حتما به یکی از مراکز فروش سطح شهر مراجعه می کردید اما امروزه خواهید توانست از طریق وب سایت های اینترنتی این قیمت را مورد بررسی قرار دهید. شهربتن به منظور جلب رضایت مشتریان خود اقدام به ارائه محصولات بتنی با نازلترین قیمت ها کرده است و اصلی ترین دلیل پایین بودن قیمت آن، عرضه محصول به صورت از تولید به مصرف است. پس می توانید اقدام به خرید سیمان رنگی با نازلترین قیمت از این شرکت نمایید.

خرید سیمان

خرید از جمله مهمترین مراحل برای تهیه سیمان به شمار می رود چرا که در صورت انتخاب مرکز خرید معتبر است که می توانید از کیفیت سیمان اطمینان داشته باشید. در حالت کلی مراکز فروش سیمان به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی می شوند که منظور از روش حضوری مراجعه به مراکزی است که در سطح شهر فعالیت می کنند. خرید از این فروشگاه ها هم وقت بیشتری گرفته و هم ممکن است تنوع زیادی نداشته باشد. خرید از وب سایت های اینترنتی بهترین و ساده ترین روش برای تهیه انواع سیمان خواهد بود چرا که از طریق آن خواهید توانست اطلاعات کاملی از انواع مختلف محصولات ساختمانی به دست آورید. شهر بتن یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید بوده و می توانید در کوتاه ترین زمان بهترین ها را از سامانه آنلاین آن خریداری کنید.

بهترین و پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی

 

با کیفیت ترین محصولات ساختمانی در شهر بتن

امروزه صنعت ساخت و ساز روز به روز در حال پیشرفت بوده و مصالح ساختمانی متفاوتی نیز برای ساخت بخش های سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند. اغلب مصالح مورد نیاز برای ساخت یک بنا از جنس بتن هستند و کیفیت، حرف اول را در آنها خواهد زد. دیوار و کف واحد ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند و بلوک سبک و کفپوش از جمله مصالح پرکاربرد برای این بخش ها به شمار می روند که هریک از آنها را می توانید در انواع مختلف خریداری نمایید. مراکز متعددی اقدام به تولید مصالح ساختمانی کرده اند اما هریک کیفیت و ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و انتخاب بهترین مورد از میان آنها باعث می شود که از محصول خریداری شده اطمینان کامل داشته باشید. شهربتن کلیه مراحل تولید مصالح بتنی را طبق استاندارد های جهانی پشت سر گذاشته و محصولاتی با بالاترین درجه کیفی به شما تحویل خواهد داد. یکی از مهمترین مزیت های خرید از این مرکز را می توان دریافت مشاوره از کارشناسان با تجربه دانست. همچنین وب سایت جامع شهر بتن اطلاعات کاملی در رابطه با انواع محصولات بتنی در اختیار شما قرار خواهد داد و می توانید پس از بررسی های دقیق نسبت به خرید اقدام کنید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم. پیشنهاد ما به شما بررسی قیمت روان کننده و قیمت زودگیر کننده و قیمت سیمان است.

 

مزایای شهر بتن

خرید محصولات بتنی از شهربتن مزیت های بسیاری برایتان خواهد داشت و از جمله مهم ترین مزیت های آن می توان به خرید از کلیه نقاط کشور اشاره کرد. مسئولین این شرکت به منظور جلب رضایت مشتریان اقدام به ارائه بهترین و باکیفیت ترین محصولات با نازلترین قیمت ها کرده اند و می توانید محصولات مورد نیاز خود را بدون هیچگونه نگرانی از نظر کیفیت، خریداری کنید. لازم به ذکر است که امکان سفارش محصول به صورت اختصاصی نیز وجود دارد و خواهید توانست درخواست خود را به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته با کارشناسان شرکت در میان بگذارید.

بلوک clc چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بلوک های ساختمانی رنگ‌و شکل های مختلفی به خود گرفته اند و امروزه برای بخش های مختلف ساختمان از بلوک های متفاوتی استفاده می شود. در حالت کلی قیمت بلوک clc به دلیل بالا بودن قیمت سیمان بالاتر از سایر انواع بلوک ها است. بلوک clc از جمله پرکاربردترین انواع بلوک های ساختمانی است که به عنوان بلوک سبک نیز شناخته می شود. این نوع بلوک ها تشکیل شده از مواد اولیه متفاوتی هستند و وجود ذرات هوا در داخل آن باعث تبدیل شدن آن به یک عایق صوتی حرارتی شده است. بلوک های clc در انواع اندازه های مختلف تولید شده است و معمولا ضخامت آنها ۱۰ سانتی متر خواهد بود. بلوک های clc در شرایط خاص و پس از نگهداری در انبار تولید می شوند و می توان برای مصارف مختلفی از آن استفاده کرد. بلوک های clc به سبک بودن معروف هستند و به دلیل اینکه عایق حرارتی هستند استفاده کردن از آنها باعث صرفه جویی در میزان هزینه ها خواهد شد. این نوع بلوک ها به دلیل وزن کمی که دارند میزان خسارت های ناشی از زلزله را نیز کاهش خواهند داد. برای اطلاع از قیمت بلوک سیمانی با ما تماس بگیرید.

به جرأت می توان گفت که بلوک سبک کارآمدترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. این مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است.

مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند.

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک  این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است.

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی (دیوارهای غیر باربر)، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید.

بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آنها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد

کفپوش بتنی چیست؟

کفپوش بتنی همانطور که از نام آن پیداست از بتن ساخته شده و مقاومت بالایی نیز دارد. کفپوش های بتنی برای پوشش دادن سطح زمین مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آنها را در انواع رنگ ها و ابعاد مختلف خریداری کرد. توجه داشته باشید که سطح کفپوش های بتنی کاملا سمباده کاری شده و هیچگونه برآمدگی در آن مشاهده نخواهید کرد. ارتفاع کفپوش ها نیز معمولا ۶.۵ سانتی متر است. این محصول در برابر سایش و تغییرات جوی بسیار مقاوم بوده و به همین دلیل برای کفسازی پارک ها و معابر از آن استفاده می شود. در معماری امروزی کفپوش های طرح دار بهترین انتخاب برای کف حیاط ساختمان و یا اداره خواهند بود و می توانید آن را در انواع طرح های مختلف مشاهده و بهترین مورد را برای خرید انتخاب کنید. فراموش نکنید که کفپوش های بتنی را بدون استفاده از سیمان و بر روی ماسه قرار می دهند و به همین دلیل راه ساده ای ور پیش خواهید داشت و می توانید به سرعت حیاط یا هر محل دیگری را با کفپوش بتنی پوشش دهید. در رابطه با قیمت کفپوش بتنی نمی توان رقم ثابتی در نظر گرفت چرا که عوامل متعددی مانند قیمت بتن آماده بر میزان قیمت آن تاثیر خواهند گذاشت.

قیمت کفپوش بتنی

از جمله مهمترین موارد تعیین کننده قیمت کفپوش بتنی می توان به کیفیت آن اشاره کرد. بی شک در صورتی که میزان ماسه بتن از سیمان آن بیشتر باشد هزینه تولید کفپوش نیز پایین تر خواهد بود و برخی از شرکت های تولید مصالح ساختمانی محصولات بی کیفیت را با قیمت ارزان به فروش می رسانند و باید از خرید آنها خودداری کنید. طبیعتا محصولاتی که از مواد اولیه به نسبت درست تولید شده باشند کیفیت و دوام بالاتری هم خواهند داشت. طرح و اندازه کفپوش نیز در میزان قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت و در هنگام خرید حتما به ارتفاع کفپوش ها نیز دقت داشته باشید چرا که با افزایش ارتفاع، میزان قیمت کفپوش نیز بیشتر خواهد شد. با مراجعه به وب سایت شهر بتن می توانید قیمت دقیق کفپوش های باکیفیت همچنین قیمت سیمان فله را مشاهده کنید.

عایق حرارتی هبلکس

هبلکس به لحاظ ویژگی های که دارد دارای عایق گرما، سرما و صدا می باشد. قانون های جدید عایق بودن ساختمان باعث شده مهندسان و مالکان از هبلکس استفاده کنند تا احتیاج به عایقی دیگری نباشد.

عایق آش سوزی هبلکس

هبلکس حرارت را به کندی هدایت و انتقال می دهد. استفاده از سلیس در بلوک هبلکس باعث می شود هبلکس نسوزد. انتقال آتش به قسمت های دیگر ساختمانی که در آن از هبلکس استفاده شده به سختی انجام می گیرد. جلوگیری از انتقال آتش از مزیت های مهم هبلکس است.

برگرفته از سایت

https://shahrebeton.com

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *